Jakie są zalety czytnika biometrycznego?

Jednym z coraz bardziej popularnych zabezpieczeń stał się czytnik biometryczny. Czytnik biometryczny jest to klucz, który mogą odtworzyć tylko wskazane osoby. Aby otworzyć pomieszczenie, które jest zabezpieczone za pomocą czytnika biometrycznego, to należy przysnąć palec swojej dłoni do ekranu. Jeżeli linie papilarne się zgadzają, to pomieszczenie zostaje otworzone. Tak więc zamki biometryczne są otwierane za pomocą odcisków palców. Jest to niewątpliwie bardzo dobre rozwiązanie. Jak wiadomo każdy z nas posiada inny układ linii papilarnych i tym samym inne odciski palców. Nie zdarza się tak, aby dwie osoby miały identyczne odciski palców. Dlatego też nikt oprócz właściciela nie będzie w stanie otworzyć żadnego pomieszczenia, albo kryjówki. W ten sposób jest to jedno z lepszych zabezpieczeń. (więcej…)

Czytaj więcej

Zamki biometryczne na odcisk palca

Podjęcie decyzji o tym by zamki biometryczne zastąpiły w danej lokalizacji lub w pomieszczeniu klasyczne zamki, wymaga dogłębnej analizy naszych potrzeb w kwestii bezpieczeństwa. Jeśli są one wysokie, warto jest zastanowić się poważnie nad inwestycją w takie zamki, obojętnie czy ich zadaniem będzie ochrona posesji i pomieszczeń prywatnych czy też firmowych bądź instytucjonalnych. Jeśli chodzi o zamki biometryczne na odcisk palca, szczególnie warto jest zapoznać się przed zakupem nad związanymi z nimi aspektami technicznymi. W ten sposób można zrozumieć istotę ich działania i poznać zasady ich użytkowania, by w razie awaryjnej sytuacji nie napotkać na różnego rodzaju niespodzianki. (więcej…)

Czytaj więcej

Jak działają zamki biometryczne?

Każdy człowiek posiada szereg cech, które są niepowtarzalne. Określa się je jako cechy biometryczne. Jest to między innymi wygląd tęczówki oka, geometria dłoni, czy wzór linii papilarnych. Istnienie tych unikalnych właściwości pozwoliło na stworzenie nowej technologii, umożliwiającej skuteczną kontrolę dostępu do pomieszczeń. Z tego artykułu dowiesz się podstawowych informacji na temat tego jak działają zamki biometryczne oraz z jakich technologii korzystają do rozpoznawania tęczówki oka czy odczytu linii papilarnych. (więcej…)

Czytaj więcej